Krūtų operacijos
Krūtys – moteriškumo ir seksualumo simbolis. Deja, ne visos moterys apdovanotos vienodai: vienos kenčia nuo pernelyg didelės krūtinės sukeliamų nepatogumų, kitos, priešingai, svajoja apie pilnesnę krūtinę. Be to, krūtinės formai įtakos turi ir bėgantys metai bei pagimdyti vaikai – mažėja krūtinės stangrumas, krūtys nusileidžia ir tampa plokščios, atsiranda krūtų asimetrija.
Krūtų padidinimas implantais
Šiuo metu krūtų padidinimui naudojami specialiu fiziologiniu tirpalu, arba silikono geliu užpildyti implantai, kurie gali būti įvairių dydžių ir formų. Dauguma moterų nori apvalių implantų, tačiau prieš operaciją vykstančios išsamios plastikos chirurgo konsultacijos metu išsiaiškinami pacientės pageidavimai, numatomas implantų dydis ir forma, būsimi pjūviai. Pjūviai gali būti atliekami pažastyje, per areolę ar po krūtimi pagal natūralią raukšlę.
Operacija trunka apie dvi valandas. Pasirinkto dydžio implantą galima įdėti po krūties liauka arba didžiuoju krūtinės raumeniu (populiariausias būdas). Operacijos metu liaukinis krūtų audinys nepažeidžiamas, todėl ateityje pacientės gali pastoti, gimdyti ir maitinti kūdikį. Jeigu pacientės krūtys yra nusileidusios, operacijos metu galima krūtis pakelti ar ištaisyti krūtų asimetriją.
Pooperacinis laikotarpis – ganėtinai lengvas, o rezultatai matomi jau kitą dieną. Nors po operacijos jaučiamas lengvas tempimas bei nedidelis skausmas į namus galima vykti jau sekančią dieną, o į darbą grįžti po keleto dienų. Tačiau kurį laiką nereikėtų rankų kilnoti virš galvos, 1-2 savaites reikėtų vengti sportuoti ar dirbti sunkesnius fizinius darbus. Siūlai pašalinami aštuntą - dešimtą parą po operacijos.
Normalu, kad po krūtų padidinimo operacijos atrodys, jog krūtys yra ganėtinai aukštai. Per pirmus du tris mėnesius krūties implantai palaipsniui nusileis ir užims natūralią padėtį. Be to, 2-4 savaites krūtys gali būti patinusios, reikia nešioti specialią prilaikančią liemenėlę.
Krūtų mažinimo ir pakėlimo operacija
Atliekant šias operacijas, sprendžiamos ne tik estetinės, psichologinės, bet kartais ir medicininės problemos. Moterims, turinčioms labai dideles krūtis, dažnai pasireiškia sprando ir nugaros skausmai, odos sudirginimas, kvėpavimo sutrikimai, stuburo deformacija, skausmas krūtyse, iššutimas po jomis, krūtų asimetrija. Vienintelis būdas sumažinti ar visiškai pašalinti šiuos nemalonius pojūčius – krūtų mažinimo operacija, po kurios krūtys tampa ne tik mažesnės ir lengvesnės, bet ir stangresnės.
Operacijos metu šalinamas riebalinio ir liaukinio audinio, odos perteklius, krūtims suteikiama nauja forma, suformuojamos mažesnės, pacientei patrauklesnės krūtys. Gali būti mažinama ir spenelių aureolių sritis. Operacija atliekama bendrinėje nejautroje.
Didžiausias šios operacijos trūkumas – liekantys randeliai, kurie susidaro aplink aureolę, vertikaliai žemyn nuo jos ir raukšlėje po krūtimi. Operuojant nėra pažeidžiami nei nervai, nei kraujagyslės, todėl nebūdingi pooperaciniai jautrumo sutrikimai. Pacientė iš lovos gali atsikelti dar tą pačią, o vykti namo jau sekančią dieną. Siūlai pašalinami po 12-14 dienų.
Nors stengiamasi parinkti kiekvienai pacientei tinkamiausią operacijos metodą, galimos komplikacijos: kraujavimas, infekcija, gijimo sutrikimai ar ryškesnių randų susiformavimas, kartais lieka nežymių netikslumų krūtų formoje ar spenelio/aureolės srityje.
Krūtų pakėlimo operacijos dažniausiai prireikia po gimdymo ir kūdikio žindymo, kuomet krūtinė suplokštėja, o spenelis nusvyra žemyn. Tokių operacijų metu, jei liaukinio audinio moters krūtyse likę nedaug, dedami implantai. Jei jo likę pakankamai (krūtinė B ar C dydžio), iš pačios liaukos formuojama aukštesnė, standesnė krūtis, pakeliamas spenelis. Po tokios operacijos nežymus randelis lieka tik aplink spenelį arba aplink spenelį ir vertikalus žemyn.