PRP procedūros
PRP – tai vis daugiau pacientų žinoma procedūra, kurią atliekant iš paciento kraujo išgauta didelės trombocitų (kraujo dalelių, skatinančių odos regeneracijai reikalingų kolageno ir elastino gamybą) koncentracijos kraujo plazma suleidžiama į vietas, kuriose norima pagreitinti randų gijimą, stimuliuoti odos atsinaujinimą, preventuoti (lėtinti) jos senėjimo procesą.
PRP terapija dėl savo regeneracinių savybių dažnai naudojama estetikos ir sveikatinimo tikslais:
• jauninant, stangrinant pavargusią odą;
• mažinant mimikos raukšles;
• mažinant odos nelygumus, atsiradusius po aknės ar išsiplėtusių porų;
• spartinant žaizdų gijimą;
• gydant uždegiminius procesus;a
• gerinant plaukų būklę.
Reguliariai atliekant PRP terapijos procedūras, gerėja odos elastingumas, didėja tonusas, atsiranda sveikos pailsėjusios odos švytėjimas, mimikos raukšlelės tampa mažiau pastebimos.
PRP terapijos atlikimas
Pasiruošimas PRP terapijai: jokio išankstinio pasiruošimo nereikia, tačiau svarbu, kad atliekant procedūrą, pacientas būtų fiziškai sveikas.
1. Prieš procedūrą: konsultacijos su gydytoju metu įvertinama bendra paciento būklė ir pasiruošiama PRP terapijai.
2. PRP terapija: į specialų rezervuarą iš paciento venos paimamas nedidelis kraujo kiekis ir centrifuguojant atskiriama trombocitais praturtinta kraujo plazma (trombocitų koncentratas). Paruoštas trombocitų koncentratas plona adata sušvirkščiamas į norimas odos sritis (veidą, kaklą, dekoltė, plaštakas ir pan.).

Gijimas
Dūrių vietoje gali likti nedidelės mėlynės, odos jautrumas, paraudimas. Šie odos pokyčiai pranyksta per keletą dienų. 3-5 paras reikia vengti didelio fizinio krūvio, nesikaitinti pirtyje ar saunoje, nesideginti saulėje ar soliariume.