Riešo kanalo sindromo gydymas
Riešo kanalo sindromas yra liga, kuria dažniau serga žmonės, dirbantys sunkų fizinį darbą arba nuolat atliekantys daug monotoniškų judesių. Riešo kanalo sindromo priežastis – riešo kanalo, kuris yra, apie 1,7 cm. skersmens ertmė tarp riešo kaulų ir raiščių, pro kurią praeina nervas ir sausgyslės, susiaurėjimas.
Iš pradžių riešo kanalo sindromas pasireiškia naktiniu kelių rankų pirštų tirpimu, kuris pamažu stiprėja. Vėliau atsiradę skausmai tampa deginantys ir sunkiai pakeliami, pirštai pamažu tampa nejautrūs, blogėja plaštakos funkcijos. Moterys šia liga serga dažniau nei vyrai.
Pacientai, kuriems nustatytas riešo kanalo sindromas, yra gydomi priešuždegiminiais vaistais, jiems rekomenduojama nešioti plaštakos įtvarą, riboti plaštakos judesius. Jeigu šie gydymo metodai nėra veiksmingi, rekomenduojama chirurginė operacija, kurios metu atveriamas riešo kanalas. Po operacijos riešo kanale atsiranda daugiau vietos ir sumažėja spaudimas. Naktinis skausmas pradeda mažėti jau kitą dieną po operacijos.
Kas sukelia riešo kanalo sindromą?
Riešo kanalo sindromas išsivysto dėl įvairių priežasčių. Tai gali būti anatominiai riešo ypatumai, įvairios ligos (artritas, uždegimai, traumos ir pan.), monotoniškas ir ilgai trunkantis darbas.
Riešo kanalo sindromo chirurginio gydymo procesas
1. Konsultacija su chirurgu: pirmo susitikimo metu pacientas plastikos chirurgui išsako savo lūkesčius. Specialistas įvertina plaštakos būklę ir sprendžia, ar operacija yra geriausias sprendimas. Chirurginį gydymą verta taikyti, jeigu nepadeda konservatyvesni gydymo metodai, liga yra įsisenėjusi.
2. Pasiruošimas operacijai: likus maždaug mėnesiui iki operacijos, patariama nevartoti kraują skystinančių medikamentų (pvz. aspirino), nesteroidinių priešuždegiminių vaistų.
3. Operacija
atliekama taikant vietinę nejautrą. Jos metu perpjaunant skersinį raištį atveriamas riešo kanalas ir taip atpalaiduojamas užspaustas nervas.

Gijimas po operacijos
Riešo kanalo sindromo gydymas yra chirurginė operacija, todėl siekiant kuo greitesnio ir saugesnio atsistatymo, būtina laikytis šių nurodymų:
• Po operacijos gali pasireikšti nedidelis tinimas, maudimas, pirštų tirpimas. Tai – normalu.
• Skausmą malšinti galima tik gydytojo paskirtais vaistais.
• 3 – 4 savaites po operacijos reikia vengti aktyvaus fizinio krūvio, nesportuoti.